Dünya’nın dönüş hareketine baktığınızda saat yönünün tersine döner. MEM Saat evrenin her anında ve her biriminde saat yönünün tersine hareket etmenin daha dengeli dünyaya katkıda bulunduğuna inanıyor. Bu nedenle, bu konsepti, ürünlerinde saat yönünün tersine olarak tasarladı. Şimdi saatin önünde neden “+” sembolü olduğunu yani “saat yönünün tersi” olduğunu anlayabilirsiniz. + Saat yönünde. Pozitif saat yönünde.

MEM Saat inanır ki hakikat-i mahz olan saat’in saat yönünün tersine ilerlemesidir.

MEM Saat, saat yönünün tersine saat tasarlama konusunda dünyada ilk ve  uzmandır.

İnsanın doğayla olan ilişkisi tarih boyunca ikilem içerisinde olmuştur. Bir yandan doğayla iç içe yaşamak, doğal olmak ve doğaya dönmek bir hayalken, diğer yandan doğayı anlamak ve çözmek için onu değiştirip belki de istemeden yok etmek kaçınılmaz olmuş. Biz de MEM Saat olarak saatin tersi yönde, zamanı tersine çeviriyoruz. Saat tasarımlarımız, okuma saatini saat yönünde çevirebilirsek, etrafımızdaki ikinci bir doğayı, etraftında dolaştığımız her yerde pozitif fark yaratabileceğimizi hatırlatıyor.

Saatlerin her biri kendimizde ve kendi toplumumuzda olumlu bir fark yaratma hikayesinden ilham alıyor. Saatin her bir bileşeninde, sizin tarafınızdan tamamlanması beklenen bir hikaye var.

MEM Saat, 2014’ten bu yana, insan kişiliğimizin olumlu bir fark yaratmasında yaygın olarak örneklenen hikâyeleri gösteren yeni, minimalist ve şık tasarımları tanıtıyor.

MEM Saat yalnızca bileğinizdeki bir saat değil, geçip giden zaman, aynı zamanda benzersiz olduğunuzu ve saatleriyle olumlu bir fark yaratabileceğinize inanıyor!

Neden saat yönünün tersi?

Bildiğimiz çok az şey var – saat yönünün tersi yönünde hareket, güneş saatlerine zaman ayırmakta çok fazla zaman harcayan Kuzey Yarımküre’deki eski uygarlıkların gelişmesi nedeniyle var olmuştur. Hareketin bir kader bükümü nedeniyle var olduğunu düşünmek ilgi çekici. MEM Saat, pozitif bir yaşam sürdürmenin bir fark yaratabileceğine inanıyor.